logo

#Czasnasgoni

#CzasNasGoni - to kolejna kampania edukacyjna Fundacji Urszuli Jaworskiej, w obszarze wirusowego zapalenia wątroby typu C.

W 2016 roku Polska, wspólnie ze 193 innymi państwami, przyjęła na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia WHO globalną strategię dotyczącą wirusowego zapalenia wątroby na lata 2016–2021. Celem tej szczytnej inicjatywy jest eliminacja wirusowego zapalenia wątroby typu B i C do roku 2030.

Główne cele kampanii:

Ikona informacji
Uświadamianie społeczeństwa o tym, że dostępne obecnie produkty lecznicze o bezpośrednim działaniu przeciwwirusowym, wykazują niemal 100% skuteczność, a WZW C jest pierwszą zakaźną, przewlekłą chorobą, którą można całkowicie wyleczyć
Ikona Mikroskop
Inicjowanie działań zmierzających do wprowadzenia powszechnego programu badań przesiewowych w kierunku HCV
Ikona strzykawka
Zachęcanie do profilaktyki w kierunku WZW

Ponadto

Czas nas goni

w ramach akcji #CzasNasGoni Fundacja Urszuli Jaworskiej kontrolować będzie postępy w realizacji strategii eliminacji WZW, a informacje o aktualnych pracach i działaniach pojawiać się będą raz na pół roku na stronie: www.panwątroba.pl

Zegar

Symboliczny zegar #CzasNasGoni odmierzać będzie czas do 28 lipca 2030 roku, a wraz z zatrzymaniem go w Światowym Dniu Zapalenia Wątroby odbędzie się konferencja podsumowująca kampanię oraz prezentacja aktualnych danych procesu eliminacji WZW w Polsce.